
Култовото старозагорско сметище, популярно като "Мандра баир“ е рекултивирано.
Това съобщи кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Ето какво написа градоначалникът във Фейсбук.
"Здравейте! Когато станах кмет през 2011 г., Стара Загора изхвърляше своите отпадъци на сметището "Мандра баир“. От 1973 г. там се е трупал целият боклук на нашата община без да отговаря на никакви стандарти за екологичност.
На 01.01.2017 г. затворихме това сметище, защото изградихме регионално депо, което отговаря на всички стандарти. В предизборната кампания през 2019 г. ви обещах, че ще рекултивираме старото сметище и то повече няма да замърсява почвите, водите и въздуха (често се палеше в годините). Обещанието е вече изпълнено!“
