
"Скейт паркът е готов. Остава само общината да оформи алеите около него и ще може да се ползва от любителите на този екстремен спорт.“ Това обяви преди малко градоначалникът на Стара Загора Живко Тодоров.
Новото съоръжение се намира в парк "Артилерийски“. Първата копка бе през 2019-та година а срокът за изпълнение 90 дни. В последствие той бе удължен до 17 август 2021г.
Общата му площ е близо два декара а съоръжението 800 квадрата. Има специализирана зона с две секции – "Стрийт“ и "Боул“.
Сумата за изграждането е близо 300 000 лв. с фирма изпълнител "Смарт Билд Дигитал“ ЕООД.
