
От утре до 11 март на Централен артилерийски технически изпитателен полигон Змейово до Стара Загора ще се извършват стрелби, които ще бъдат в диапазона между 8:30 и 21:30ч.
Това съобщение било залепено в кметствата на околните села и притеснило гражданите алармира общинският съветник Янко Янков. Ето, какво публикува той преди минути във Фейсбук:

"Уважаеми, съграждани! Притеснени хора ми изпратиха това съобщение, което е разлепено по кметствата в селата около полигона в Змейово.
Лично аз съм притеснен от тази новина. Защо се прави това? Нали на този полигон нямаше да се прави нищо?
Още през 2013 година с председателя на общинския съвет Мария Динева, започнахме битка срещу затварянето на полигона и да не се тровят гражданите.
Направихме и референдум, в който 95% от хората казаха "НЕ“ на полигона. Тогава се пое ангажимент да не се взривяват повече боеприпаси.

Нужни са незабавни отговори от областния управител, от кмета и от всички, които имат информация, за да се спре това. Намерете си друг полигон да си изпитвате оръжията. Децата и хората на Стара Загора няма да тровите.
Веднага трябва да се прекрати цялата тази ситуация. Взривявайте си боеприпасите другаде“, завършва Янков.
